Aile Şirketlerinde 'Anayasa' Şart

Aile Şirketlerinde 'Anayasa' Şart

SAMGİAD ve Samsun TSO'nun ev sahipliğinde 'Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Şirket Anayasası' semineri düzenlendi. Seminerde yönetim, kurumsallaşma, vizyon, hedef ve stratejik gibi konu başlıklarında fayda sağlayacak bilgiler aktarıldı.

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından 'Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Şirket Anayasası' semineri düzenlendi. Samsun TSO Davut Altan Meclis Salonu'nda gerçekleşen seminerde, 3. Göz Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Baydar tarafından katılımcılara yönetim, kurumsallaşma, vizyon, hedef ve stratejik gibi konu başlıklarında şirketlerin ileriye dönük yatırım yapmasına fayda sağlayacak bilgiler aktarıldı.

'BÜYÜKLERİMİZİN ŞİRKETLERİNİ YAŞATMAK BİZİM BORCUMUZ'

Programın açılış konuşmasını yapan SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemine işaret ederek, ''Aile şirketlerinin 3. kuşağa ulaşma oranı Türkiye'de yüzde 10 civarında. Bu şirketlerin yaşam ömürleri ortalama 25-30 yıl. Bu konuyu Karadeniz bölgesi olarak diğer bölgelerimizin biraz daha gerisinde takip ediyoruz. Biz de SAMGİAD olarak şehrimizin her noktasında bizlerde görev alacağımız için, kendi bölgemizde bu konuyu hatırlatacak projeler yürütmeye karar verdik. Bu seminerle ilk organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu konuda farkındalık yaratmak istiyoruz. Babalarımızın, dedelerimizin bize teslim ettikleri şirketleri yaşatabilmek, bizim de onlara bir evlat olarak borcumuzdur diye düşünüyoruz'' dedi.

KURUMSALLAŞMA ÇOK ÖNEMLİ

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, ''Kurumsallaşma olmadıkça aile şirketlerinin başına neler geleceğini çok iyi bilenlerden birisiyim. Türkiye'de 50, 60 belki 100 yılı aşan aile şirketleri var. Avrupa'ya gidildikçe bu rakam artıyor. Bunu başarabilmek için aile şirketlerinde anayasa hazırlayıp uygulamak lazım'' dedi. Açılış konuşmalarının ardından TSO Başkanı Murzioğlu ve SAMGİAD Başkanı Gömeç tarafından, 3. Göz Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Baydar'a plaket sunuldu.

Seminere OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, TKDK Bölge Müdürü Bülent Turan, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TÜGİK YK Üyesi ve SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, KARGİF Başkanı Levent Özden, TEGİAD Başkanı Mustafa Çelebi, Bafra GİAD Başkanı Alper Güngör ve dernek üyeleri ile işadamları katıldı.

http://www.hedefhalk.com/aile-sirketlerinde-anayasa-sart-1077503h.htm

RANDEVU

YUKARI